SAP Asset Performance Management (APM)

SAP Asset Business Network ile ekipman bilgilerini bulutta izleyin

SAP Varlık Yönetimi (SAP Enterprise Asset Management | EAM) kapsamındaki yeni SAP ürünlerinin stratejik bir parçası olan SAP Asset Business Network (ABN), teknik ekipman ve makinelerin üretici, operatör ve hizmet sağlayıcılarını birbirine bağlamayı ve ortak bir iş birliği platformu oluşturmayı sağlıyor.

Teknik varlıkların yaşam döngüsüne ve bunların operasyonel desteğine ilişkin bütünsel bir bakış açısı sunan SAP Asset Business Network, saha hizmetinde görev alanları desteklemeye, ekonomik ve teknolojik KPI'ları (temel)performans göstergelerini) analiz etmeye yardımcı oluyor.

SAP Asset Business Network ile ekipman takibi için merkezi bir havuz kullanılabiliyor ve yapılan analizlerle performansa ilişkin iç görüler elde ediliyor. Özellikle çok sayıda nesnenin bulunduğu teknik tesislerin ve ekipmanların yönetimi bağlamında değerli çözümler sunan SAP ABN, veri bütünlüğünü koruyor.

Cihazların birbiriyle konuşturulmasını sağlayan çözüm, yapay zeka (AI), makine öğrenmesi (ML) blokchain ve büyük veri gibi yeni nesil teknolojilerle birlikte çalışıyor. Ürünler, varlıklar, altyapılar, filolar, araçlar, insanlar ve endüstri arasında bir köprü görevi gören SAP ABN, akıllı varlık yönetiminin yanı sıra tahmini bakım ve önleyici bakım yapmayı da mümkün kılıyor.


SAP Asset Strategy and Performance Management ile bakım stratejilerini ileri taşıyın

SAP Asset Strategy and Performance Management (SAP ASPM), işletmelere araçların performansını ölçme, iyileştirme ve bakım stratejileri geliştirme olanağı sağlayarak; varlık stratejilerini ve performanslarını etkili bir şekilde yönetmenin çözümünü sunuyor. Ekipmanlara ilişkin risk, maliyet ve performansı dengelemeyi kolaylaştırıyor.


Kurumun tüm varlıklarının performansını ölçmeye ve iyileştirmeye yarayan SAP ASPM, bakım stratejilerinin geliştirilmesi için değerli çözümler sunuyor. Kuruluşlar, bakım planlamasını daha kolay ve doğru biçimde gerçekleştirirken, tesis yöneticilerine ve güvenlik mühendislerine avantajlı bir iş süreci vaat ediyor.

Varlıklara ilişkin riskleri objektif bir şekilde değerlendirmeyi mümkün kılan SAP ASPM, kurumun tüm operasyonlarını optimize etmek için bakım faaliyetlerini sürekli olarak izlemeyi, gözden geçirmeyi ve iyileştirmeyi sağlıyor.
 

  


SAP Predictive Asset Insight ile v
arlık kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarın 

SAP Predictive Asset Insights (SAP PAI), makine öğrenmesi ve dijital ikiz teknolojisiyle sağlık durumlarına yönelik tahmin, simülasyon ve optimizasyon sunarak araçların en iyi şekilde çalışmaya devam etmesine destek oluyor.

Tahmine dayalı bakımın etkin kullanımını sağlayan SAP PAI, varlıkların kurum için ne kadar kritik ve değerli olduklarına bağlı olarak, kesintilerin önüne geçme noktasında değerli öngörüler sunuyor. Söz konusu varlıkların, devamlı olarak toplanan verilerle değerlendirilmesini sağlayan SAP PAI, kârlılık üzerinde de olumlu bir etkiye sahip.

Tüm bunlar, üretim varlıklarının gelecekteki kesintilerini tahmin etmeyi ve bakım önlemlerini zamanında planlamayı mümkün kılıyor. SAP PAI sensörleri kendi platformuna bağlayarak, uyarılar oluşturmak için geçerli kuralları tanımlarken veri içgörüleriyle de operasyonel bakımı geliştiriyor. 

İletişim için

Contact
BTC Bilişim Hizmetleri A. Ş.