SAP IS-Utilities


Enerji Sektörü için SAP’nin Sektörel Çözümleriyle Dijital Dönüşümü Destekliyoruz.


Enerji sektörü her geçen gün daha stratejik bir değere sahip olsa da, süreçlerin karmaşıklığı ile birtakım yasal gereklilikler, ilgili kurumları verimlilik, etkinlik ve yenilik sağlayacak IT hizmetlerine yönlendiriyor. 
Enerji sektöründe referans olmuş projeleri ile tanınan, alana özgü sorunların üstesinden gelme noktasında uzmanlaşmış bir firma olarak, pek çok enerji dağıtım ve perakende satış firması ile çalışıyor olmaktan mutluluk duyuyor ve güvenli & hızlı dijital dönüşümü destekliyoruz. 

SAP IS-Utilities

Potansiyel & Mevcut Müşterileri Yönetmek ve Faturalandırmak için: SAP IS-Utilities

Kuşkusuz her iş alanında başarıyı yakalamak, yapılan işin veya hizmetin izlenmesi ve kazanca dönüşme dengesinin sağlanmasından geçiyor. Coğrafi açıdan oldukça geniş bir alanda hizmet veren ve milyonlarca abonesi olan işletmelere dijital danışmanlık sağlıyor olmak ise kritik bir görev.
 Bunun bilincinde olan işletmelerin en büyük beklentisi de doğal olarak, kaynakların kesintisiz ve  temiz bir şekilde kullanıcılara ulaştırılması ve hatasız faturalandırma süreçleri sunulmasıdır. 
BTC olarak , dijital dünyada faturalandırma, tahsilat ve kaynakların abonelere ulaştırılması gibi süreçlerde kesintisiz hizmetin işletmeler için ne anlama geldiğini biliyor ve SAP IS-Utilities ile beklentileri tam anlamıyla karşılamak için çalışıyoruz. Enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı, perakende satış ve hizmetler alanındaki süreçler için uçtan uca çözüm sunan
SAP IS-Utilities’i şimdi, bizimle keşfedin. 
 
BTC’de SAP IS-Utilities Sürecini Keşfedin.

İlk Adım: Müşteri ilişkilerinde kontrol sağlamak.

Söz konusu müşteri ilişkilerinde kontrol sağlamak olduğunda SAP CRM çözümlerinin ne denli başarılı sonuçlar ortaya çıkardığı biliniyor. SAP CRM,  iş süreçleri ve kurumsal uygulamalar aracılığıyla satış, hizmet ve pazarlamayı entegre ederken, işletmelerin müşteri odaklı sorunları yönetmelerine yardımcı olur. 

Bununla beraber SAP CRM, müşteri deneyimi alanında, yeni kanallar açmak veya mevcut kanalları büyütmek, operasyonel mükemmelliğe ulaşmak, rekabetçiliği ve çevikliği artırmak gibi çok temel hedeflerin yanı sıra olası müşteri adaylarını ve fırsatlarını yakalayabilecek analizler ile güçlendirilmiş çözümler sunar. 
SAP IS-Utilities projeleri dahilinde sunduğumuz SAP CRM hizmetiyle, kullanıcı dostu ekranlar üzerinden abonelik süreçlerinin yönetilmesini ve personel verimliliğini arttırmaya yardımcı oluyoruz. 360 derece müşteri görünümü ile abonelerin tüm bilgilerine tek bir ekran üzerinden ulaşmayı mümkün kılarken; hizmet erişim sürelerini kısaltarak müşteri memnuniyetini maksimuma çıkarıyoruz. 
 

 
SAP IS-Utilities İşletmenize Nasıl Değer Katar?

● Sayaçların yönetimi: Geniş faaliyet sahasına hâkim olmak.

Enerji dağıtımı alanında faaliyet gösteren işletmelerin, çok geniş bir coğrafyada; caddeler, sokaklar, binalar, katlar, daireler gibi çok geniş bir sahayı kontrol edebilmesi gerekir. Bu kontrol, saha işlemleri ile bağlantı kesme-açma süreçleri ve cihaz değişim süreçleri gibi bir dizi entegre uygulamayı mecbur kılmaktadır.

Aynı şekilde, iş emirleri optimizasyonu ve önceliklendirmesi ile gereksiz zaman ve insan kaynağı kullanımından kaçınarak maliyetlerin yükseltilmemesi de günümüzde önemli bir ihtiyaç olarak öne çıkmaktadır.

Cihaz işlemleri ve bakımı: Sayaçların, satın almadan, hurdaya kadar olan tüm yaşam döngüsünün seri numarası bazlı takip edilmesi ile sahadaki ve depodaki tüm sayaçların kontrol edilebilir hale gelmesini sağlıyoruz.

Sayaç okuma ve enerji veri yönetimi: Sayaç okuma ve tahakkuk süreçlerinin analizi için özel olarak hazırlanmış raporlar ile sayaç okuma ve tahakkuk oranlarını arttırıyoruz.

Planlama ve analitik: Esnek analitik raporlar ile ölçümlerle ilgili süreçlerin planlanması, yürütülmesi ve izlenmesini sağlıyoruz.● Faturalama ve tahsilat: Hızlı ve doğru faturalandırma ve tahsilât yapmak.

Faturalandırma: SAP S/4HANA ile elektrik, doğalgaz, su ve benzer hizmetler için faturalama ile ilgili tüm faaliyetlerinizi uçtan uca sorunsuzca yönetmenizi sağlıyoruz.

Gelir yönetimi: İzlenebilir bir sistem ile tahsilat oranlarınızı yükseltiyoruz.

SAP IS-Utilities Avantajlarından BTC uzmanlığı ile Faydalanmanız için 3 Sebep

Uçtan uca bir çözüm yaklaşımı:

SAP’nin enerji sektörüne yönelik özel çözümü olan SAP IS-U uygulaması aracılığıyla, enerji dağıtım firmalarının ihtiyacını uçtan uca karşılayacak çözümler sunuyoruz.

Uzun yıllara yayılan deneyim:

2007 yılında canlı kullanıma aldığı Doğal Gaz Projesi ile sektöre giriş yapan bir kurum olarak, devam eden süreçte Türkiye'de gerçekleşen birçok elektrik ve gaz dağıtım projesinin tüm aşamalarında yer aldık. 2018 yılında ilk elektrik dağıtım ve perakende projesini, iki kurum için aynı anda ve 1 yıldan kısa bir sürede birçok dış sistem entegrasyonu ile birlikte gerçekleştirdik. 

Uzmanlık:

BTC olarak, SAP IS-U projelerinden gelen bilgi birikimi ve geniş danışman kadromuz ile, dış kaynak kullanmadan, müşterilerine en kaliteli hizmeti en kısa sürede sağlama amacını taşıyoruz. Enerji sektöründeki ve SAP’deki değişimleri yakından takip ederek, uzmanlığımız her geçen gün ileriye taşıyoruz.

İletişim için

Contact
BTC Bilişim Hizmetleri A. Ş.