SAP Enterprise Asset Management (EAM)

SAP Varlık Yönetimi ile varlıklarınızı koruyun, işletmenizin kesintisiz çalışmasını sağlayın 

İşletmelerdeki tüm süreçlerin sorunsuz şekilde yürütülmesi, işletmenin sahip olduğu varlıkların performansına bağlıdır. Bu varlıkların listesi; aralarında araçlar, ofis gereçleri, makineler, üretim tesisleri, depo ekipmanları, soğutma, ısıtma ve havalandırma, dezenfektan sistemleri, arıtma ve tahliye tesisleri, enerji ve sulama tesislerinin de bulunduğu uzun bir liste oluşturur.


Genellikle arıza oluşana kadar kritik önemi fark edilmeyen bu varlıklar için satın alma aşamasından ekonomik ömrünü tamamlayana kadar geçen süre içinde; varlık takibi, bakım yönetimi, varlık optimizasyonu ve yatırım yönetimi yapılması için gerekli aksiyonların planlanıp uygulanmasına, bunun için bir izleme ve yönetim aracına ihtiyaç duyuluyor.

SAP Varlık Yönetimi (SAP Enterprise Asset Management | EAM), kurumsal varlıkların yaşam döngüsünü en yüksek verim ve en düşük maliyetle yöneterek işletmelere değer katıyor. SAPnin Türkiyedeki ilk iş ortağı BTC Bilişim Hizmetleri, işletmenin sahip olduğu tüm araçların kullanımı sonlandırılana kadar izlenmesini ve yönetilmesini sağlayacak SAP EAM çözümlerini deneyimli ekibiyle hizmetinize sunuyor.

SAP EAM ne sağlıyor?

SAP EAM, nesnelerin interneti (IoT) ile bakım ve servis ihtiyaçlarını önceden tahmin ederek, üretim ve sevkiyat aksamaları yaşamadan ekipmanın bakım ve onarımlarının gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Özellikle üretim hattındaki makinelerden gelen arıza ve bakım zamanı gibi canlı sensör verileri, ERP (kurumsal kaynak planlama) ve SAP varlık yönetimi sistemleriyle birleştirilerek, bakım ve servis süreci, beklenmeyen durumları algılama, spektral analiz ve makine öğrenmesi algoritmaları ile optimize ediliyor.

Önleyici bakım ve servis faaliyetleri, SAP S/4HANA gibi ERP ve başka bakım sistemleriyle de entegrasyon olanağı tanıyor
.

SAP Varlık Yönetimi Çözümlerinin Avantajlarından BTC Uzmanlığıyla Faydalanın!
Ekipmanların üst düzeyde kullanımı:
Tanılama ve analiz araçları, aracın kullanılabilirliğini, güvenilirliğini ve kullanım ömrünü optimize eder.

Önleyici bakım:
Kesintisiz operasyonlar için ekipmanın bakımını yapmaya yardımcı olur, garanti uyumluluğu sağlar ve üretimi etkileyebilecek sorunların önüne geçmek için öngörü sağlar.

Merkezileştirilmiş araç bilgileri:
Bir aracın nerede olduğunu, neye ihtiyacı olduğunu, bu aracın üzerinde kimin ne zaman çalışması gerektiğini bildirir. Kritik araç yönetimi iş akışını otomatik, erişilebilir ve denetlenebilir duruma getirir.

Varlıkların izlenmesi:
Yapay zeka destekli izleme ile kritik varlıklar üzerinde yürütülen operasyonlar uzaktan izlenebilir.

Tek noktadan yönetim:
Operasyonel uygulamaları birleştirerek neredeyse tüm araçları yönetmek için tek bir teknoloji sistemi oluşturmayı sağlar. İşletme genelinde geniş kapsamlı işlevler için süreçlerin birleştirilmesini ve standartlaştırılmasını mümkün kılar.

Etkili bakım stratejileri:
Bakım stratejilerini optimize ederek ekipman yaşam döngülerini uzatmaya yardımcı olur.

SAP varlık yönetimi konusunda, danışmanlıktan uygulamaya kadar her aşamada sunduğumuz uzmanlıkla işletmenizi başarıya taşıyacak stratejik kararları, veriye dayalı olarak almanıza yardımcı oluyoruz. Varlık yönetimi çözümleriyle şirketinize ait kaynakları en iyi şekilde yönetmek için BTC’nin 30 yıla yaklaşan deneyimine güvenebilirsiniz.

SAP S/4HANA Asset Management

Açık iş emirlerini kolayca görüntüleyin ve görevler atanmadan önce simülasyon analizleriyle çizelgeler oluşturun. 

Tedarik, satın alma ve depo entegrasyonları ile malzeme darboğazı gibi yıkıcı durumların önüne geçmek için özel olarak geliştirilen SAP S/4HANA Asset Management, kurumların iş süreçlerini dönüştürmek için yapay zekadan yararlanarak raporların 100 kata kadar daha hızlı çıkarılmasına olanak tanıyor.

Yapay zeka ile grafiksel verilerin gerçek zamanlı olarak analizine izin veren SAP S/4HANA Asset Management, kullanıcıların verileri kolayca anlamlandırabileceği biçimde görüntülemesini sağlıyor. Farklı cihaz türlerinde de kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve hataları azaltırken üretkenliği artırmaya odaklanan çözüm, optimize edilmiş süreçlerle bakım faaliyetlerinin planlanmasına, programlanmasına ve yürütülmesine izin veriyor.

Ekipman kalibrasyonu gibi işlemleri de mümkün kılan SAP S/4HANA Asset Management, tüm cihazların düzgün çalıştığından emin olmayı sağlıyor. Özellikle enerji sektöründeki kurumlar düşünüldüğünde, bu işlev oldukça önem kazanıyor.

SAP S/4HANA Asset Management ile varlık yönetimi uygulamalarını operasyonel mükemmellikle buluşturmak için, hemen bir BTC uzmanıyla iletişime geçin.

İletişim için

Contact
BTC Satış Ekibi