SAP Enterprise Asset Management (EAM)


SAP EAM: İşletmenizin Kesintisiz Çalışması için Varlıklarınızı Koruyun

SAP EAM (Enterprise Asset Management) çözümleri, kurumsal varlıkların tüm yaşam döngüsünü en yüksek verim ve en düşük maliyet ile yönetmeyi sağlar.

İşletmelerdeki tüm süreçlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi, işletmenin sahip olduğu varlıkların performansına bağlıdır. Bu varlıklar; araçlar, ofis gereçleri, makineler, üretim tesisleri, depo ekipmanları, soğutma, ısıtma, havalandırma, dezenfektan sistemleri, arıtma ve tahliye tesisleri, enerji ve sulama tesisleri gibi uzun bir listedir. Genelde bir arıza gerçekleşene kadar kritik önemi fark edilmeyen bu araçların, satın alma aşamasından ekonomik ömrünü tamamlayana kadar geçen süre içindeki tüm durumlarına dair, takip ve gerekli aksiyonların planlanıp uygulanması için bir izleme ve yönetim aracı gerekir.

Kurumsal Varlık Yönetimi ihtiyacı için, SAP EAM (Enterprise Asset Management-Kurumsal Varlık Yönetimi) çatısı altında sunulan çözümler, bu ekipmanların en yüksek verim ve en düşük maliyet ile yönetilmesini sağlayarak işletmelere değer katar.

SAP’nin Türkiye’deki ilk iş ortağı BTC, işletmenin sahip olduğu tüm araçların kullanımı sonlandırılana kadar izlenmesi ve yönetilmesini sağlayacak SAP EAM çözümlerini deneyimli ekibi ile işletmenize sunar.

SAP EAM ne sağlıyor?

Nesnelerin İnterneti (IoT) ile bakım ve servis ihtiyaçlarını önceden tahmin ederek, üretim ve sevkiyat aksamaları yaşamadan ekipmanın bakım ve onarımlarının gerçekleştirilmesini sağlar.

Özellikle üretim hattındaki makinelerden gelen arıza ve bakım zamanı gibi canlı sensör verileri, ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) ve EAM sistemleri ile birleştirilerek, bakım ve servis süreci, beklenmeyen durumları algılama, spektral analiz ve makine öğrenmesi algoritmaları ile optimize edilir.

Önleyici bakım ve servis faaliyetleri, SAP S/4HANA gibi ERP ve bir başka bakım sistemleri ile de birleştirme şansı sağlar.

SAP EAM Çözümlerinin Avantajlarından BTC Uzmanlığıyla Faydalanın:
Üst düzeyde ekipman kullanımı: Tanılama ve analiz araçları, aracın kullanılabilirliğini, güvenilirliğini ve kullanım ömrünü optimize eder.

Önleyici bakım: Kesintisiz operasyonlar için ekipmanın bakımını yapmaya yardımcı olur, garanti uyumluluğu sağlar ve üretimi etkileyebilecek sorunların önüne geçmek için öngörü sağlar.

Merkezileştirilmiş araç bilgileri: Bir aracın nerede olduğunu, neye ihtiyacı olduğunu, bu aracın üzerinde kimin ne zaman çalışması gerektiğini bildirir. Kritik araç yönetimi iş akışını otomatik, erişilebilir ve denetlenebilir duruma getirir.

Araçların izlenmesi: Yapay zekâ destekli izleme ile kritik araçlar ve operasyonlar uzaktan izlenebilir.

Tek noktadan yönetim: Operasyonel uygulamaları birleştirerek neredeyse tüm araçları yönetmek için tek bir teknoloji sistemi oluşturmayı sağlar. İşletme genelinde geniş kapsamlı işlevler için süreçlerin birleştirilmesini ve standartlaştırılmasını mümkün kılar.

Etkili bakım stratejileri: Bakım stratejilerini optimize ederek ekipman yaşam döngülerini uzatmaya yardımcı olur.

SAP Enterprise Asset Management için, danışmanlıktan uygulamaya kadar her aşamada sunduğumuz uzmanlıkla işletmenizi başarıya taşıyacak stratejik kararları, veriye dayalı olarak almanıza yardımcı oluyoruz. SAP EAM çözümleri ile ekipmanlarınızı en iyi şekilde yönetmek için BTC deneyimine güvenebilirsiniz.

SAP S/4HANA Asset Management

Açık iş emirleri kolayca görüntüleyin ve görevler atanmadan önce simülasyon analizleri ile çizelgeler oluşturun. 

Tedarik, satın alma ve depo entegrasyonları ile malzeme darboğazı gibi yıkıcı durumların önüne geçmek için özel olarak geliştirilmiş olan SAP S/4HANA Asset Management, kurumların iş süreçlerini dönüştürmek için yapay zeka kullanır ve raporların 100 kata kadar daha hızlı çıkarılmasına olanak tanır.
 
Yapay zeka ile grafiksel verilerin gerçek zamanlı olarak analizine izin veren SAP S/4HANA Asset Management, verilerin kullanıcılar tarafından kolaylıkla anlamlandırılmasını sağlayacak biçimde görüntülenmesini sağlar. Farklı cihaz türlerinde de kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve hataları azaltırken üretkenliği artırmaya odaklanan çözüm,  optimize edilmiş süreçlerle bakım faaliyetlerinin planlanmasına, programlanmasına ve yürütülmesine izin verir.

Ekipman kalibrasyonu gibi işlemleri de mümkün kılan  SAP S/4HANA Asset Management, tüm cihazların düzgün çalıştığından emin olayı sağlar. Enerji sektöründeki kurumlar düşünüldüğünde, bu işlev oldukça önemlidir.

SAP S/4HANA Asset Management varlık yönetimi uygulamalarını operasyonel mükemmellikle buluşturmak için yeni bir fırsat olarak kabul görmektedir.

İletişim için

Contact
BTC Satış Ekibi